PRELOG VÁROSÁBAN MEGTARTÁSRA KERÜLT A “HATTYÚ TOLL VADÁSZAT” ELNEVEZÉSŰ RENDEZVÉNY

Idén először Prelog városa és a Marina Prelog d.o.o. közös szervezésben került megrendezésre a tradicionális és nagyon népszerű hajós verseny amely az Interreg V-A Magyarország-Horvátország Együttműködési Program 2014-2020 keretén belül az Európai Unió társfinanszírozásában valósult meg, ez a program ezidáig 20 éven keresztül a prelogi Nautički klub Labud szervezésében került megvalósításra. A rendezvény július 2.-4. között, péntektől vasárnapig, a prelogi Marina Sport és Rekreációs Zónában került megtartásra. Minden este a Kerekesh színház nevette meg a részvevőket, a szabad ég alatt megtartott előadásokon- pénteken a Ringišpil ( Ringlispil ), szombaton az Imovina (Vagyon), vasárnap a legendás Dimnjačar (Kéményseprő) előadásokkal. Szombaton egész napos vízi röplabda, medencés verseny került megvalósításra. A versenyen 24 többnyire fiatal csapatok vettek részt és a Cugcvang elnevezésű csapat lett a nyertes. Nem maradt el a szórakoztatató zenei program és a gazdag gasztronómia kínálat sem.

Vasárnap délelőtt megtartásra került a hajók versenye. A hagyományos dráva csónakos ( drafski čoni) versenyen tizenkettő csapat vett részt. A verseny kezdetét a čakoveci Zrínyi gárda ágyúja mennydörgéssel indította el, az izgalmas verseny győztesei Branko Ivančić és Miroslav Horvat a Donja Dubravai Fljojsari NauticalKlub-ból értek át elsőként a célvonalon. A hagyományos hajós evezős verseny után a szerelmes párok számára kajakverseny is megrendezésre került, 8 pár vett részt a versenyen és a leggyorsabbak Šalković Vladimir és Snježana voltak. A hagyományos csúzli versenyen 21 versenyző vett részt és a legprecízebb Peter Horvat, cirkovljani lakos volt. A jó zene és hangulat felelőse a Music Box Band volt, természetesen nem hiányzott a gazdag étel, ital kínálat sem. A látogatók becsült száma fölülmúlta az előre tervezett számokat, a gazdag programról, amely az említett három napban a prelogi Marina Sport és Rekreációs Zónában valósult meg, számos helyi és regionális média közvetített és adta hírül az eseményeket. A rendezvény jó látogatottságához kétségtelenül hozzájárult az erőteljes médiakampány, amely többek között egy tv reklám elkészítését és közvetítését is magában foglalta a regionális televízióban.